Licznik odwiedzin

1383920
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
Last Month
Wszystkie
5842
2486
18570
1330344
79549
51908
1383920

Your IP: 54.80.89.146
2017-06-23 22:32

Najnowsze w Galerii

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00; 18.00

Dni powszednie:

6.15, 7.00, 7.30, 18.00


Aktualności

Wypełniony po brzegi kościół parafialny św. Stanisława podczas uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w dniu 11 listopada najlepiej świadczy o tym, że mieszkańcy Łańcuta pamiętają o Narodowym Święcie Niepodległości. Przewodniczył jej ks. proboszcz Tadeusz Kocór, a homilię nawiązującą do tej patriotycznej rocznicy wygłosił ks. Alojzy Szwed – proboszcz parafii św. Józefa. Po Mszy św. jej uczestnicy zgromadzili się na placu przed świątynią, gdzie delegacje władz miasta i powiatu, organizacji społecznych, instytucji i szkół złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi żołnierzy związanego z Łańcutem 10. Pułku Strzelców Konnych oraz ofiary tragedii smoleńskiej.

"Krzyż znaczy: miłość nie zna granic - rozpocznij od tych, którzy są najbliżej ciebie i nie zapominaj o tych, którzy są najdalej". Św. Jan Paweł II

Te słowa św. Jana Pawła II można odnieść do dnia 6 listopada 2014r kiedy to w Kasynie Urzędniczym Muzeum – Zamku w Łańcucie odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej dla osób niepełnosprawnych. Wraz z naszą parafią organizatorami tego przedsięwzięcia były Siostry Serafitki i katecheci Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Patronką Festiwalu była bł. Matka Małgorzata Łucja Szewczyk – Założycielka Sióstr Serafitek, oddana biednym, ubogim, potrzebującym i niepełnosprawnym oraz męczennicy II wojny Światowej pochodzący z Podkarpacia

W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 na cmentarzu w Łańcucie tracyjnie  sprawowana była Msza Święta. Uroczystej koncelebrze przewodniczył Ksiądz Proboszcz, który też wygłosił do zebranych homilię. W oparciu o Słowo Boże mówił o nadziei, z jaką chrześcijanin winien stawac nad grobami swoich zmarłych. Żródłem tej nadziei jest miłosierdzie Boże. PO Mszy Świetej wyruszyła procesja z modlitwą za zmarłych. Uczesniczyli w niej także duszpasterze z parafii św. Michała oraz z parafii pw. Chrystusa Króla. Przez cały dzień na cmentarzu kwestowało na rzecz kuchni dla bezdomnych i ubogich.Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Warto pamiętać, że  poprzez jałmużnę pomagamy naszym zmarłym , bo ona zakrywa wiele grzechów. Zarząd PTTK oddział w Łańcucie zzbierał środki na rzecz ratowania zabytkowych pomników na łańcuckiej nekropolii.

 Zdjęcia w galerii

30. października gościliśmy w naszym Kościele Parafialnym, w Kościele Parafialnym ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego - metropolitę lwowskiego, Sekretarza papieży - Jana Pawła II i Benedykta XVI. Podczas czwartkowej nowenny różańcowej wspominał św. Jana Pawła II i swoją 9.letnią, codzienną posługę u jego boku, a następnie przewodniczył koncelebrowanej mszy świętej. Po zakończonej liturgii w rozmowie z proboszczem Parafii św. Mikołaja w Kraczkowej – ks. Mieczysławem Biziorem opowiedział o historii powstania książek - „Najbardziej lubił wtorki” i najnowszej zatytułowanej "Miejsce dla każdego", w których wraz z red. Brygidą Grysiak nakreślił historię życia św. Jana Pawła II i nieznane dotychczas fakty z Jego pontyfikatu, a także pięknego albumu pt. „Sekretarz dwóch papieży”, zawierającego wywiad jakiego udzielił jego autorowi ks. Sylwestrowi Łąckiemu.

 

Fotogaleria

Zdjecia p. Adama Kunysza

W święto dwóch Apostołów, którzy byli krewnymi Jezusa - Szymona i Judy Tadeusza - nasz Ksiądz Proboszcz obchodzi swoje Imieniny. Ci, którzy modlą się brewiarzem, mogli dzisiaj przeczytać w Godzinie Czytań słowa św Cyryla Aleksandryjskiego. "Nasz Pan, Jezus Chrystus, ustanowił dla świata przewodników i nauczycieli oraz szafarzy swych Bożych tajemnic. Polecił im świecić jak pochodnia i oświetlać wszystkich ludzi mieszkających na całej ziemi". Czcigodny Solenizancie! Dziękujemy Bogu za Twoją gorliwość w pracy duszpasterskiej i w modlitwie za nas. Jako parafianie widzimy w Tobie przewodnika, nauczyciela i szafarza Bożych tajemnic. Chcemy modlić się za Ciebie, drogi Księże Proboszczu, abyś nam świecił jak pochodnia, aby Pan Bóg nieustannie mógł się Tobą posługiwać, aby nam wskazywać drogę do nieba. Chcemy razem z Tobą czuć się w naszej Parafii rodziną bliską Chrystusowi i być otwarci dla siebie. Życzymy Ci wielu Bożych łask, opieki Matki Bożej Szkaplerznej i Twojego Patrona na każdy dzień.

W dniach od 24-26 października 2014 roku młodzież naszego gimnazjum- klasy II a,b,e uczestniczyła w rekolekcjach zamkniętych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Kandydaci wyjechali razem z wychowawcami oraz siostrą Angelą i ks. Markiem. Rekolekcje prowadził zaprzyjaźniony z naszą szkołą ks. Jerzy Gałązka. Mieliśmy okazję wsłuchania się w Boże Słowo w czasie wygłoszonych konferencji. Uczestniczyliśmy w Eucharystii oraz przystąpiliśmy do sakramentu pokuty, który to pomógł nam dokonać osobistego wyboru Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Potwierdzeniem tego było przyjęcie krzyża podczas wieczornej adoracji. W czasie tych dni wraz z panią Elą wychwalaliśmy Pana radosnym i z serca płynącym śpiewem.

Przyszli z całymi rodzinami, z małymi dziećmi na rękach i w wózkach, by dać świadectwo swojej wiary i modlić się za tych męczenników, którzy oddali za nią to co najcenniejsze – własne życie. Mimo dokuczliwego zimna na placu przed Kościołem św. Michała Archanioła zgromadziło się w niedzielny wieczór kilkaset osób, by wziąć udział w I Łańcuckim Korowodzie Świętości. Byli wśród nich przedstawiciele wspólnot parafialnych z miasta i sąsiednich okolic, instytucji kulturalnych i oświatowych, stowarzyszeń oraz młodzież szkolna. Zebranych powitali inicjatorzy Korowodu: proboszczowie Parafii św. Stanisława – ks. Tadeusz Kocór i św. Michała Archanioła – ks. Marek Blecharczyk. Korowodem kierował ks. Maciej Kandefer. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii, zapalono świece i ruszyła procesja.

Posłuchaj rellacji RADIA FARA

Zdjęcia w galerii strony parafialnej

Zdjęcia p. Edwarda Sońskiego

Fotogaleria p. Adama Kunysza

Fotogaleria Łańcut GADA

Uczniowie SP2 zostali wyróżnieni w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” organizowanego przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie" z siedzibą w Przemyślu. Celem konkursu było motywowanie do świadomego przeżywania własnej wiary-promowanie autorytetów, postaw błogosławionych i świętych jako  wzorca do naśladowania-upowszechnienie sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego,  rozwijania  zainteresowań, zdolności i twórczości dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym gdzie na etapie szkolnym wpłynęło 60 prac, z których wybrano 5 prac do konkursu ogólnopolskiego. Na etapie ogólnopolskim dwie uczennice Maria Kapuścińska kl. II a i Aleksandra Zych kl. IVa otrzymały wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział oraz Rodzicom za motywowanie dzieci i wspieranie ich dzieł twórczych.

W dniach 16-19 października w Bielsku – Białej odbył się X Międzynarodowy Festiwal Chórów im. Kazimierza Fobera „ Gaude Cantem” w Bielsku- Białej, na którym Chór Łańcuckiej Fary pod batutą Michała Horodeckiego zdobył zaszczytny Srebrny Dyplom (II miejsce w kategorii chórów mieszanych). Łącznie w imprezie wzięły udział 23 zespoły, które wystąpiły w 11 koncertach (w tym w dwóch konkursowych) w Bielsku- Białej oraz pięciu miejscowościach powiatów bielskiego i cieszyńskiego.W związku z zaproszeniem organizatorów chór z Łańcuta po prezentacji konkursowej koncertował w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Godziszce , a także zapewnił oprawę muzyczną podczas Mszy św. w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bielsku- Białej, gdzie spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem ks. proboszcza Marcina Aleksego oraz rodaków z Łańcuta i okolic, obecnie zamieszkujących w Bielsku- Białej.

W niedzielę 19. X rozpoczelismy obchody Tygodnia Misyjnego W tym dniu przy kościele kwestowało Koło Misyjne. Dzięki tym środkom w krajach misyjnych prowadzona jest działalność ewangelizacyjna, kształceni są katechiści, misjonarze wspierają ubogich, powstają nowe placówki misyjne, budowane i remontowane są kościoły, kaplice, domy zakonne. Także nabożeństwo różańcowe w niedzielę i w poniedziałek było poświęcone modlitwie za polskich misjonarzy. W adhortacji apostolskiej „Evangelii nuntiandi” Pawła VI, który ma być beatyfikowany 19 października br., czyli w tegoroczny Światowy Dzień Misyjny napisał: .„Głoszenie ewangelicznego orędzia nie jest czymś takim, co Kościół mógłby dowolnie albo wykonywać, albo nie wykonywać, ale jest zadaniem i obowiązkiem, nałożonym mu przez Pana Jezusa, ażeby ludzie mogli wierzyć i dostąpić zbawienia.

W czwartek 16 X Łańcut odwiedziła kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner 38-letnia działaczka pro-life spędziła w więzieniu blisko dwa lata. Była oskarżona o naruszanie “stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto, gdzie dokonuje się tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci na żądanie. Modliła się tam i próbowała przekonywać kobiety, do zaniechania tzw. aborcji. Przepłaciła to więzieniem. W Łańcucie spotkała się w południe z uczniami Gimnazjum nr 1 a wieczorem uczestniczyła w nabożeństwie różańcowym w naszym kościele, podczas którego wygłosiła swoje świadectwo. „Nie wiemy, jakie są zamiary pana Boga wobec każdego z nas, to jest tajemnica, którą zna tylko Bóg” – mówiła. ”Dziękuję Wam i całej Polsce za piękną postawę wiary i miłości. Bóg wiele wymagał od Was w przeszłości i wiele oczekuje od was w przyszłości. Jeżeli złożycie ufność w Bogu, to On to Wam wynagrodzi”.

15 października gimnazjaliści z klasy trzeciej wraz z s. Angelą i nauczycielami udali się do Częstochowy na Jasną Górę. Przywitaliśmy Matkę Bożą a następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy to niesamowite miejsce. Byliśmy w Bazylice, Sali Rycerskiej, Muzeum 660lecia, Muzeum Św. Rocha, na wieży i w Skarbcu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z tym miejscem. Przed 12-tą udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej na zasłonięcie obrazu. W czasie wolnym przeszliśmy Wały Jasnogórskie i zjedliśmy obiad. O 13.30 po odsłonięciu obrazu uczestniczyliśmy w Mszy Świętej wraz z innymi pielgrzymami. Swoje prośby i intencje zanieśliśmy do Czarnej Madonny, obchodząc Jej cudowny Obraz na kolanach. Następnie opuściliśmy Jasną Górę i pojechaliśmy do Parku Miniatur Sakralnych i do kina 5d. Mimo intensywnego programu i długiej podróży wyjazd był bardzo udany, za co dziękujemy S. Angeli, że zorganizowała kolejną bardzo ciekawą wycieczkę i pielgrzymkę.

W dniu 14 października 2014 r. grupa dzieci z SP 2 wraz z księżmi: ks. Tomaszem i ks. Markiem, siostrami s. Imeldą i s. Eweliną, nauczycielami p. Jolantą Suraj – Zych i p. Edytą Wierzbińską oraz Rodzicami i Babciami wyruszyła na pielgrzymkę. Rozpoczęliśmy ją Mszą św. w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Jaśle. Oprowadzał nas o. gwardian Krzysztof Kozioł OFMConv. Zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie. Następnie udaliśmy się do Biecza i tam zwiedzaliśmy ekspozycję Muzeum Ziemi Bieckiej - Domu z Basztą, które „zlokalizowane jest w zabytkowej kamienicy z 1523 r. W budynku tym mieściła się pierwsza na Podkarpaciu apteka, założona w 1557 r. przez aptekarza Marcina Bariana Rokickiego.

 Transmisja na żywo:


 biblioteka parafialna

 Gruzja foto

Archidiecezja Przemyska | Miasto Łańcut

Copyright Parafia Łańcut Fara © 2013. All Rights Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies